Poniżej przedstawiamy Ci dodatkowe formy wspierania naszej inicjatywy, poza tą finansową.

Zapoznaj się z nimi, a jeśli któraś z nich szczególnie Cię zawoła, napisz do nas na adres kompasdlakobiet@gmail.com, by omówić szczegóły.

Pamiętaj również, że wszystkie wymienione niżej rodzaje współpracy będą wymagały obopólnej zgody  – Twojej i naszej. Dlatego my też dajemy sobie przestrzeń, żeby jakiejś współpracy (Współtworzenia, Matronatu, Ambasadorek czy Strefy Marzycielek) odmówić.

WSPÓŁTWÓRCZYNIE

Przy każdym numerze dajemy przestrzeń, by każda z Was mogła dzielić się wiedzą, doświadczeniem i refleksjami. Tworząc teksty, pamiętaj o zasadach kręgu: staraj się dzielić własną perspektywą i odnosić do swoich doświadczeń. Ważny jest dla nas także szacunek dla czytelniczek, dlatego też prosimy o nie ocenianie, nie udzielanie porad oraz odnoszenie się do wiedzy popartej badaniami.

Tekst powinien zawierać następujące elementy:

– Imię i nazwisko autorki,

– Tytuł tekstu,

– Tekst w dowolnej formie (tj. wiersz, opowiadanie, esej itd.) o długości do 4 tys. zzs.

Nadesłane teksty są czytane przez Fajną Ekipę. Spośród nich wybieramy te, które najbardziej z nami rezonują i są spójne z wizją danego numeru. Następnie przejdą one proces korekty. W wybranych przypadkach poprosimy o rozwinięcie danej części tekstu, zasugerujemy zmiany lub usunięcie pewnych fragmentów – w takich przypadkach zawsze masz prawo nie zgodzić się na nasze sugestie lub wyrazić swoje zdania. 

Inną formą, którą możesz do nas nadesłać, mogą być autorskie grafiki, fotografie, kolaże i inne. Jeśli wykorzystujesz materiały z Internetu zadbaj o to, by pochodziły one z legalnych źródeł. Zgłaszając swoją twórczość, możesz przysłać nam pliki o niższej jakości – o lepszą poprosimy Cię wówczas, gdy będziemy robić skład Kompasu.

Temat numeru jest luźną inspiracją. Nie musi stanowić istoty tekstu czy grafiki. Jest on wyłącznie pretekstem, by uruchomić w wyobraźnię i skojarzenia. Jedynym, co Cię ogranicza, jest wyobraźnia.

Czekamy na zgłoszenia! 

MATRONAT

Możesz również zostać naszą Matronką, wówczas zaoferujemy Ci: 

  • umieszczenie Twojego loga w najnowszym numerze Kompasu,  
  • miejsce dla Ciebie wewnątrz kwartalnika na specjalnej dedykowanej stronie dla Matronek, 
  • informowanie o matronacie w relacjach i postach na naszych social mediach (IG, FB) oraz w newsletterze,
  •  wyślemy do Ciebie papierowy egzemplarz wspieranego przez Ciebie numeru.

 W zamian prosimy Cię o: 

  • przekazanie giftów rzeczowych/usługowych, takich, na jakie masz przestrzeń – przekazujemy je w podziękowaniu osobom wspierającym naszą zbiórkę w kwocie minimum 50 zł, 
  • wspomnienie o matronacie w Twoich social mediach. 

STREFA MARZYCIELEK

W ramach rozwoju naszej inicjatywy zamierzamy stworzyć w najnowszym numerze STREFĘ MARZYCIELEK. Pragniemy przedstawić historie kobiet w nieszablonowy sposób – tak, by nasze czytelniczki poznały przede wszystkim ludzi kryjących się za biznesem. Chcemy by była to kreatywna reklama, nieoczywista i wspierająca Twoje działania. 

WAŻNE! 

W każdym numerze STREFA MARZYCIELEK może zająć maksymalnie 4 strony (2 rozkładówki) – chcemy, by było to subtelne, a jednocześnie przykuło uwagę naszych czytelników. 

300 zł – 1 strona w STREFA MARZYCIELEK. Nasza redaktorka naczelna przeprowadzi z Tobą krótki wywiad prezentujący Twoją historię, która następnie zostanie opracowana graficznie  

500 zł – 2 strony (rozkładówka) w STREFIE MARZYCIELEK. Nasza redaktorka naczelna przeprowadzi z Tobą wywiad prezentujący Twoją historię, a nasze graficzki dodadzą do tego oryginalną, stworzoną specjalnie dla Ciebie oprawę graficzną. Opublikujemy też specjalny post w naszych social mediach o Tobie i Twoim biznesie. 

700 zł – 2 strony (rozkładówka) w STREFIE MARZYCIELEK. Nasza redaktorka naczelna przeprowadzi z Tobą obszerny wywiad prezentujący Twoją historię, a nasze graficzki dodadzą do tego oryginalną, stworzoną specjalnie dla Ciebie oprawę graficzną. Opublikujemy też specjalny post w naszych social mediach o Tobie i Twoim biznesie. Dodatkowo, informacja o Twoim Matronacie pojawi się na naszej stronie internetowej na czas 3 miesięcy (specjalna belka z Twoim zdjęciem i fragmentem Twojej historii przekierowująca na Twoją stronę). 

Środki wpłacasz na zbiórkę, a my wykorzystujemy je na nasz dalszy rozwój i wydruk Kompasu dla kobiet <3  

 

AMBASADORKA

Jeśli chcesz pomóc nam w dotarciu do coraz większej grupy kobiet, zapraszamy Cię również do zostania naszą Ambasadorką.
Nabór prowadzimy dla każdego numeru osobno i zaczynamy go miesiąc przed premierą kolejnego numeru.

Miejsc jest 15 i każda Ambasadorka dostaje od nas maksymalnie 25 egzemplarzy Kompasu, zakładając, że w jednym miejscu zostawia minimum 5.  

Zależy nam na tym, aby Kompas dotarł do jak największej liczby miast, więc oprócz kolejności będzie to drugie kryterium, którym będziemy się kierować przy wyborze Ambasadorek. Dla przykładu, jeżeli zgłoszą się dwie kobiety z Warszawy, a jedna z Olsztyna, w którym Kompas jeszcze nie gościł, to wybierzemy jedną kobietę z Warszawy i jedną z Olsztyna.  
Jeśli jesteś zainteresowana, prosimy o zgłoszenie na maila, a w nim:  
Wskaż minimum 3 miejsca w Twoim mieście, w których mogłabyś zostawić Kompas i podaj nam linki do profili tych miejsc na IG.
 
To mogą być kawiarnie, spotkania z jogą i ruchem, ale też warsztaty czy festiwale, w których bierzesz udział lub je prowadzisz. Wszystkie te miejsca, w których bywają kobiet potencjalnie zainteresowane naszymi treściami.
Po zakończeniu naboru do wybranych kobiet wyślemy odpowiedni formularz do wypełnienia – będzie on potwierdzeniem zostania nasza ambasadorką.

Poprosimy Cię wówczas o:

Chętnie przygotujemy post o naszych Ambasadorkach, by dodatkowo się odwdzięczyć
Następnie, gdy już otrzymasz paczkę z Kompasem, będziemy Cię prosić o:  
 
  • 3. Oznaczanie  w Social Mediach miejsc, w których zostawisz Kompas, by kobiety z Twojego miasta wiedziały, gdzie go szukać. Możesz także przygotować o nas post – zostawiamy Ci w tej kwestii wolną rękę.
  • 4. Zrobienie kobietom zdjęć z Kompasem i za ich zgodą wysyłanie ich do wykorzystania w naszych SM (możesz nam też dawać znać jak mamy je oznaczać) – nie jest to jednak warunek bycia Ambasadorką, a jedynie luźna propozycja.